Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego wspierana przez fundusze polityki
Projekt partnerski Uczelni Łazarskiego (UŁa) i Georgian National University SEU w ramach akcji KA171-2022

 

 

Okres realizacji projektu:

01.08.2022 - 31.07.2024


Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu złożoności i intensywności współpracy UŁa i SEU w obszarze kształcenia i badań naukowych poprzez zbudowanie mechanizmów kooperacji w efekcie wspólnej realizacji projektu mobilności w ramach Programu Erasmus+.

Partnerzy osiągną cel główny poprzez realizację trzech celów szczegółowych:

  1. zintensyfikowanie współpracy UŁa-SEU w zakresie wspólnego prowadzenia badań naukowych poprzez realizację wzajemnego cyklu szkoleń dot. procesu badawczego w ramach mobilności STT
    • rezultat projektu: 5 zrealizowanych mobilności STT (UŁa 2, SEU 3)
    • rezultat pozabudżetowy: opracowany na podstawie wniosków z części warsztatowych szkoleń dokument pn. „Ramowy plan działania w zakresie wspólnego prowadzenia badań naukowych przez UŁa i SEU”
  2. zintensyfikowanie współpracy UŁa-SEU w zakresie wspólnego rozwijania kształcenia z wykorzystaniem metody PBL (Problem Based Learning) w ramach mobilności STA
    • rezultat proj.: 2 zrealizowanych mobilności STA (UŁa 1, SEU 1)
    • rezultat pozabudżetowy: opracowany na podstawie wniosków z realizacji, w ramach mobilności STA, wykładów z wykorzystaniem PBL dokument pn. „Doświadczenia UŁa i SEU z wdrażania w proces kształcenia metody PBL”
  3. uzyskanie wniosków ze zrealizowanych mobilności studentów SEU na rzecz długoterminowego planu uruchomienia wspólnego kierunku studiów (double degree) przez UŁa i SEU
    • rezultat proj.: 4 zrealizowanych mobilności SMS (SEU 4)
    • rezultat pozabudżetowy: opracowany na podstawie wniosków z przebiegu mobilności studentów SEU w UŁa i zebranych uwag studentów dokument pn. „Ewaluacja przebiegu mobilności studentów SEU w UŁa”

Aktualności

Mgr Karol Jene
Karol Jene, Dyrektor Programów anglojęzycznych BA in Management oraz MA in Management UŁa wyjechał na mobilność typu STA do SEU

Nasz pracownik naukowy, Karol Jene, miał okazję prowadzić zajęcia dla studentów ekonomii międzynarodowej SEU oraz przeprowadzić szkolenia dla kadry akademickiej z technik nauczania PBL.

Omówił również wkład obu instytucji w planowany podręcznik dotyczący zrównoważonego rozwoju dla studentów zarządzania. Wizyta Karola Jene w SEU odbyła się w dniach 31.10-04.11.22.

Profesor Ana Phirtskhslahsvili z SEU na Uczelni Łazarskiego

Profesor Ana Phirtskhslahsvili, Prorektor ds. Badań Naukowych z Georgian National University SEU, gościła na Uczelni Łazarskiego w dniach 8-12 listopada 2022 r.

Podczas wizyty Pani profesor, szczegółowo omówione zostały sposoby zachęcania młodych badaczy do kontaktów z innymi i dzielenia się swoimi pomysłami, a także metoda kształcenia Problem-based Learning (bardzo ważny element nowoczesnego systemu edukacyjnego i podejście skoncentrowane na studencie).

Pani Profesor miała także okazję pozwiedzać campus Uczelni Łazarskiego, w tym JetZone 24, czyli nasze centrum symulatorów lotniczych. 

Międzynarodowa konferencja Uczelni Łazarskiego i Georgian National University SEU

9 i 10 lutego Uczelnia Łazarskiego organizuje wspólnie z gruzińskim partnerskim uniwersytetem Georgian National University SEU  międzynarodową konferencję, która będzie świetną okazją dla lokalnych i  badaczy oraz decydentów na wspólne omówienie wyników współczesnych badań akademickich i zaprezentowanie szerokiego zakresu zagadnień związanych z migracją w europejskiej i międzynarodowej perspektywie.

W konferencji „European experience on migration - approaches, challenges and opportunities” wezmą udział zarówno doświadczeni, jak i młodzi naukowcy, w tym wykładowcy naszej Uczelni, którzy podejmą następujące tematy.

  • Dr Krzysztof Beck: “Pay and Unemployment Determinants of Migration Flows in the European Union”; 
  • Dr Karol Strzała, mgr Katarzyna Marton-Gadoś: “Human Trafficking in the Russia's war in Ukraine”; 
  • Dr hab. Krzysztof Łazarski “Illegal immigration”; 
  • Dr Adrian Chojan, Karolina Parjaszewska: “Migrations and higher education in Poland”; 
  • Dr Karol Jene: “The impact of migration on European labour market”; 
  • Dr Martin Dahl, mgr Zbysław Ziemacki: “Impact of international climate policy on migrations”. 

Ponadto Dziekan Ekonomii i Zarządzania dr Martin Dahl uroczyście otworzy konferencję oraz będzie moderatorem paneli dyskusyjnych.  

Zachęcamy do udziału w konferencji w trybie online. Pełną agendę znajdą Państwo na stronie konferencji.

Studenci z SEU rozpoczęli semestr na Uczelni Łazarskiego!

W dniu 24.02.2023 (piątek) odbyło się spotkanie organizacyjne rozpoczynające semestr wiosenny roku akademickiego 2022/2023 na Uczelni Łazarskiego. Studenci z Georgian National University SEU mieli okazje zapoznać się z Koordynatorami i Ambasadorami programu Erasmus+ na UŁa, przedstawicielami Studium Języków Obcych, Biblioteki, oraz Student Help Desk.

 Po oficjalnej części spotkania, studenccy Ambasadorzy zabrali gości na spacer po campusie Uczelni oraz na wycieczkę po ciekawych miejscach Warszawy. Punktem kulminacyjnym dnia był lunch w restauracji z polską kuchnią, gdzie zajadano się, między innymi, pierogami popijanymi kompotem. Od poniedziałku 27.02.2023 studenci zasiedli w uczelnianych ławkach, zdobywając wiedzę od wykwalifikowanych specjalistów i praktyków.

Uczelnia Łazarskiego pragnie życzyć im sukcesów w rozwijaniu zainteresowań naukowych.

Pierwsze tygodnie studentów z SEU na Uczelni Łazarskiego

Na Uczelni Łazarskiego nasi przyjeżdżający studenci z Gruzji biorą udział w zajęciach z zarządzania marką, zarządzania ryzykiem, sprzedaży i negocjacji, zarządzania start-upem, podejmowania decyzji strategicznych, zarządzania zasobami ludzkimi, Internetu, mediów społecznościowych i badań marketingowych, zachowań organizacyjnych, zarządzania strategicznego, rozwiązywania konfliktów w biznesie, innowacjach i technologii w logistyce, marketingu w mediach społecznościowych i badaniach konsumenckich.

Strona polska natomiast uczy się przyrządzania gruzińskich specjałów. Dzięki gruzińskim studentom mamy książkę kucharską ze wskazówkami dotyczącymi 90 przepisów.

Obrazek przedstawia kolaż trzech zdjęć. Na górze po lewej stronie widać dwóch uśmiechniętych studentów oraz Panią Profesor na tle pomarańczowej ściany zawierającej Logo Uczelni Łazarskiego. Na drugim zdjęciu te same osoby pozują po prawej stronie pomnika założyciela Uczelni, Ryszarda Łazarskiego. Na trzecim zdjęciu, umieszczonym na dole kolażu, pięcioosobowa grupa siedzi przy okrągłym, zielonym stole i rozmawia. Do Pani Profesor i dwóch studentów dołączyły dwie Panie z Uczelni Łazarskiego.
Wizyta Profesor Teony Maisuradze z Georgian National University SEU

Pani profesor Teona Maisuradze z Georgian National University SEU gościła w tym tygodniu na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego w ramach projektu KA171 Erasmusa+.

Omawiano możliwości poszerzenia współpracy oraz metodę PBL. Nasz gość spotkał się również ze studentami swojej uczelni, Grigori Movsesianim i Zurabem Shatirishvili, którzy obecnie przebywają na mobilności Erasmusa+ na UŁa. Porównywano sposób prowadzenia zajęć na SEU i UŁa, możliwości zakwaterowania studentów, zajęcia pozalekcyjne i lekcje języka polskiego.

Wyjście studentów na Niewidzialną Wystawę

Nasi studenci przyjeżdżający spędzili godzinę w ciemności by odkryć swoje zmysły, które posiadają poza wzrokiem. Przechodzili przez szereg pomieszczeń np. mieszkanie, dom na wsi czy restaurację. Ciemność początkowo może wywołać lęk, dyskomfort czy nawet panikę lecz to naturalna reakcja organizmu. Przewodnicy doskonale to rozumieją i w sposób subtelny próbują zachęcić do przełamania się.

Na świecie jest 36 mln niewidomych a życie bez najważniejszego zmysłu to prawdziwe wyzwanie. Nasi studenci poczuli jak to jest żyć w świecie, w którym trzeba wyostrzyć słuch, czujność, węch i uważać na każdy krok. Więcej informacji o Niewidzialne Wystawie na: https://niewidzialna.pl/

Dzień Kultury Gruzińskiej na Uczelni Łazarskiego

W dniu 06.06.2023 na Uczelni Łazarskiego odbył się Dzień Kultury Gruzińskiej zorganizowany przez przyjeżdżających studentów programu Erasmus+ z Georgian National University SEU oraz Studium Języków Obcych UŁa.

Poniżej przedstawiamy agendę spotkania:

Kultura gruzińska, quiz i prezenty dla publiczności: Uczestnicy wyruszyli we wciągającą podróż, podczas której poznali fascynujące tradycje, zwyczaje i sztukę, które definiują Gruzję. Wzięli również udział w interaktywnym quizie, który sprawdził ich wiedzę na temat kultury gruzińskiej i pozwolił zyskać szansę wygrania drobnych upominków.

Dyskusja panelowa: Relacje Gruzja - UE: Druga godzina wydarzenia poświęcona została panelowi dyskusyjnemu na temat relacji między Gruzją a Unią Europejską. Paneliści dzielili się swoją wiedzą, odkrywając wspólne zainteresowania, możliwości współpracy i perspektywy na przyszłość. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w dyskusji przedstawiając swoje perspektywy.

Wyjątkowa degustacja – gruzińskie jedzenie i napoje: Wydarzenie zakończyło się smakowitym akcentem. Uczestnicy delektowali się pyszną, autentyczną kuchnią gruzińską. Studenci z SEU przygotowali wyborne dania, pozwalając wszystkim poczuć ciepło gruzińskiej gościnności.

Dzień Kultury Gruzińskiej na Uczelni Lazarskiego był niezwykłą inicjatywą, która ukazała piękno kultury Gruzji. 

Ocena mobilności studentów SEU w Uczelni Łazarskiego

Wielkimi krokami zbliża się koniec mobilności studentów przyjeżdżających w ramach programu Erasmus+. Przygotowaliśmy „Ocenę mobilności studentów SEU w Uczelni Łazarskiego” i prosimy naszych gości o jej wypełnienie, abyśmy wiedzieli, co poprawić i co zostało docenione przez studentów przyjeżdżających.

Link do kwestionariusza znajduje się tutaj: KWESTIONARIUSZ

Udział Kierownika Studium Języków Obcych SEU w Erasmusowym+ Tygodniu Szkoleniowym dla Nauczycieli Języków Obcych na Uczelni Łazarskiego

Pani Nino Chikovani, Kierownik Studium Języków Obcych SEU wzięła udział w wydarzeniu zorganizowanym w dniach 19-23 czerwca 2023 przez Zespół Erasmusa+ UŁa i Studium Języków Obcych naszej uczelni.

Gościliśmy także przedstawicieli z Francji, Litwy oraz Rumunii w ramach tego Staff Weeka dla nauczycieli języków obcych. Wydarzenie pt. „How to combine a passion with language teaching” obfitowało w warsztaty poświęcone m.in. grywalizacji, CzatowiGPT, zrównoważonemu życiu, strategiom budowania pozytywnych relacji ze studentami czy mediacji w CEFR. Uczestnicy mogli też zapoznać się z dotykowymi metodami nauczania podczas przygotowywania polskich pierogów.

W Erasmusie+ bardzo ważny jest element kulturowy i nauczyciele akademiccy z University of Craiova, Politehnica University Timisoara, Georgian National University SEU i Mykolas Romeris University zwiedzili Fabrykę Norblina, Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Na Uczelni Łazarskiego nasi goście odwiedzili także Centrum Symulacji Medycznych MedExcellence, bibliotekę oraz centrum symulatorów lotniczych.

To był tydzień dzielenia się wiedzą, networkingu i wykuwania pomysłów na nowe projekty!

 

Wyniki ankiety wśród studentów

W semestrze letnim 2022/2023 gościliśmy 4 studentów z SEU. W ostatnim czasie studenci, którzy zakończyli u nas mobilność Erasmus+ wypełnili ankietę, w której odnieśli się m.in. do: wykładów i innych zajęć, w których brali udział.

Miło nam poinformować, że bardzo wysoko ocenili swoje doświadczenie z Uczelnią Łazarskiego.Na przykład w pytaniu otwartym „Jaki był twój ulubiony przedmiot? Proszę wyjaśnić, dlaczego akurat ten” – przyjeżdżający studenci odpowiedzieli:

  • „Zarządzanie marką. Profesjonalne umiejętności dydaktyczne Szymona Kukanowa wywarły znaczący wpływ na moje doświadczenie na zajęciach z zarządzania marką. Ma unikalny styl nauczania, wykorzystujący interaktywne metody, przykłady z życia wzięte lub studia przypadków, które uczyniły zajęcia bardziej interesującymi i praktycznymi. Jego umiejętność dzielenia się spostrzeżeniami, wiedzą branżową i praktycznymi wskazówkami sprawiła, że zajęcia stały się jeszcze bardziej wartościowe i wzbogacające”.
  • „Wszystkie były równie dobre”.
  • „Moim ulubionym przedmiotem były Innowacje i technologia w logistyce, z tego przedmiotu nauczyłam się najwięcej. Muszę też powiedzieć kilka słów o zarządzaniu projektami oraz zajęciach ze sprzedaży i negocjacji, które są bardzo ciekawe i pełne treści.”
  • „Zarządzanie strategiczne - moje ulubione, ze względu na sposób prowadzenia zajęć przez wykładowcę. Był bardzo profesjonalny i pomocny.”

Jesteśmy pewni, że następujący profesorowie doceniają odpowiedzi studentów:

  • Zarządzanie projektami – Anastasija Menshykova
  • Sprzedaż i negocjacje – Arco Van Ieperen
  • Zarządzanie marką - Szymon Kukanów
  • Zarządzanie strategiczne - Muhammad Kamran
  • Innowacje i technologie w logistyce – Aleksandra Laskowska-Rutkowska

Na pytanie „Jak opisałbyś swoje interakcje z miejscowymi studentami? Czy nawiązałeś jakieś trwałe przyjaźnie?” studenci odpowiedzieli:

  • „Bardzo podobało mi się moje doświadczenie jako studentki programu Erasmus, a moje interakcje z miejscowymi studentami były po prostu niesamowite. Kontakty, które nawiązałam z miejscowymi studentami, były naprawdę niezwykłe i wywarły na mnie niezatarte wrażenie”.
  • „Zaprzyjaźniłem się z rodziną UŁa, za co jestem wdzięczny”.

Na pytanie otwarte „Czy brałeś udział w zajęciach pozalekcyjnych lub organizacjach studenckich? Jeśli tak, podziel się proszę swoimi doświadczeniami.” - „Wzięłam udział w planowaniu wydarzenia na zajęciach z zarządzania projektami, a także ja i moi gruzińscy przyjaciele zorganizowaliśmy Dzień Kultury Gruzińskiej na UŁa”.

Cieszymy się, że studenci z SEU byli zadowoleni z pobytu u nas i na pytanie „Czy poleciłbyś naszą uczelnię jako miejsce docelowe dla przyszłych studentów z wymiany? Dlaczego lub dlaczego nie?" udzielili następujących odpowiedzi:

  • „Chciałbym podziękować Uczelni Łazarskiego za niezapomniane wrażenia i możliwość udziału w projekcie Erasmus+. Program Erasmus+ był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem, dzięki niemu znalazłam nowych przyjaciół, zdobyłam nowe umiejętności i poczułam się częścią globalnej społeczności edukacyjnej. Moje doświadczenie w Polsce w ramach programu Erasmus+ to nie tylko rozwój akademicki, ale i osobisty. Dowiedziałem się więcej o sobie, swoich możliwościach i dostosowałem się do nowych sytuacji i wyzwań.”
  • „Poleciłbym Lazarskiego znajomym ze względu na metody nauczania.”
  • „Absolutnie poleciłbym wszystkim tę uczelnię, naprawdę najlepsze miejsce do rozwoju i zdobycia tak dużej wiedzy na wiele, wiele tematów”.
Obrazek dekoracyjny
Niezapomniane wrażenia z Erasmusa+ studentów Georgian National University SEU na Uczelni Łazarskiego

Czwórka naszych studentów Erasmusa+ z Georgian National University SEU spędziła na Uczelni Łazarskiego wyjątkowy semestr, pełen ekscytujących przygód.

Odwiedzili ich Panie profesor, Teona Maisuradze i Nino Chikovani, które służyły cennymi wskazówkami i wsparciem podczas całej akademickiej podróży, wzmacniając więź między macierzystą uczelnią a Uczelnią Łazarskiego.

Studenci brali też udział w wydarzeniach organizowanych przez UŁa, takich jak jarmark wielkanocny, pokaz mody czy zbiórka dla schroniska dla zwierząt.

Dodatkowo zorganizowali oni Gruziński Dzień Narodowy, pokazując swoją kulturę poprzez muzykę, taniec i jedzenie, zachęcając do zrozumienia międzykulturowego i tworząc trwałe przyjaźnie.

Przyjeżdżająca studentka SEU, Tamari Gamrekeli, zostanie na UŁa kolejny semestr – na jej prośbę i zgodę obu uczelni. Własnymi słowami pragnie „wyrazić ogromną wdzięczność za niesamowitą możliwość uczestniczenia w programie Erasmus na Uczelni Łazarskiego. Mój czas tutaj był niezwykły i jestem naprawdę wdzięczna za bezcenne doświadczenia i wiedzę, które zdobyłam. Profesorowie i pracownicy byli niezwykle pomocni, tworząc środowisko sprzyjające nauce i rozwojowi osobistemu. Uczestniczyłam w planowaniu wydarzeń i organizowaniu dnia kultury gruzińskiej z moimi przyjaciółmi. Co więcej, międzynarodowa atmosfera panująca na Uczelni Łazarskiego pozwoliła mi na nawiązanie kontaktów z innymi studentami z różnych środowisk, sprzyjając zrozumieniu międzykulturowemu i nawiązując przyjaźnie na całe życie. Warszawa stała się moim drugim domem, urzekła mnie jej tętniąca życiem kultura, bogata historia i przyjazna atmosfera. Ciepłe i integracyjne środowisko Uczelni Łazarskiego znacznie przyczyniło się do mojego rozwoju osobistego i akademickiego. Jestem naprawdę wdzięczna za możliwość bycia częścią tej niezwykłej instytucji i nie mogę wystarczająco wyrazić, jak bardzo tęsknię za powrotem na kolejny semestr wciągającej nauki i niezapomnianych wrażeń”.

Inny przyjeżdżający student SEU, Zurab Shatirishvili, otrzymał stypendium Departamentu Stanu USA  z Biura ds. Edukacji i Kultury i kolejny semestr akademicki spędzi w Stanach Zjednoczonych.

Grigori Movsesiani, który był również studentem wymiany z SEU w ramach projektu KA171, napisał do Biura Erasmusa+ UŁa, aby wyrazić swoje uznanie dla bezcennego doświadczenia: „Czas spędzony na studiach na Uniwersytecie Łazarskiego w Polsce naprawdę zmienił moje życie i chciałem poświęcić chwilę, aby przekazać moje serdeczne podziękowania. Program Erasmus+ dał mi możliwość zanurzenia się w innym środowisku akademickim i kulturowym, które wzbogaciło mój rozwój osobisty i zawodowy w sposób, jakiego nigdy nie mogłem sobie wyobrazić. Dzięki temu programowi mogłem nawiązać przyjaźnie na całe życie, zdobyć nowe umiejętności i wzmocnić poczucie przynależności do globalnej społeczności edukacyjnej. Podczas pobytu w Polsce nie tylko zdobyłam wiedzę akademicką, ale również przeszedłem znaczącą przemianę osobistą. Wyzwania i nowe sytuacje, które napotkałem, pomogły mi odkryć więcej o sobie, swoich możliwościach i niewykorzystanym potencjale. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak bardzo ceniłem czas spędzony na Uczelni Łazarskiego. Oddani wykładowcy i pracownicy, przyjazne środowisko i tętniąca życiem społeczność studencka sprawiły, że moje studia za granicą były naprawdę niezapomniane. Jakość otrzymanej edukacji i kulturowe zanurzenie, którego doświadczyłem, pozostawiły niezatarty ślad na mojej akademickiej podróży. Zakochałem się w Polsce i serdecznych Polakach. Piękno tego kraju, jego tradycje i wyjątkowe doświadczenia, które przeżyłem, sprawiły, że zapragnąłem tu wrócić. Zawsze będę wdzięczny za wsparcie, wskazówki i zachęty, które otrzymałem podczas całego programu. Doświadczenie w ramach programu Erasmus+ nie tylko poszerzyło moje horyzonty, ale także dodało mi pewności siebie w dążeniu do dalszych międzynarodowych możliwości. Dziękuję za to, że moja podróż w ramach programu Erasmus+ była tak niezapomniana i efektowna.

Gratulujemy naszym gruzińskim studentom udanej mobilności Erasmusa+! Ich czas na Uczelni Łazarskiego zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w naszych sercach, ponieważ nadal wykorzystujemy transformacyjną moc międzynarodowej edukacji i wymiany kulturalnej.

Przedłużony pobyt Tamari na UŁa

Z radością przyjęliśmy informację, że Tamari Gamrekeli, entuzjastyczna studentka programu Erasmus+, zdecydowała się przedłużyć swoją mobilność na naszej uczelni o dodatkowy semestr. Decyzja ta odzwierciedla jej zaangażowanie zarówno w studia, jak i doświadczenie zdobyte w Polsce.

W nadchodzącym semestrze jesiennym 2023/2024 Tamari zajmie się różnorodnymi tematami, demonstrując swoją chęć na zdobywanie wszechstronnego wykształcenia i wspieranie głębszego zrozumienia lokalnej kultury. Jej zajęcia będą obejmowały:

  • Metody badawcze: wzmocnienie umiejętności analitycznych.
  • Rachunkowość: zdobywanie wiedzy finansowej.
  • Zarządzanie wydajnością biznesową: odkrywanie strategii zapewniających sukces organizacji.
  • Zarządzanie operacyjne: nauka o wydajnych procesach.
  • Kurs języka polskiego: dalsze zanurzenie się w lokalnej kulturze.
  • Zarządzanie strategiczne: odkrywanie sztuki planowania długoterminowego.
  • Zarządzanie innowacjami technologicznymi i kreatywnością: rozumienie postępu technologicznego i wspieranie innowacyjnego myślenia.

Uczelnia Łazarskiego jest zachwycona, że ma studentów takich jak Tamari, którzy ucieleśniają istotę programu Erasmus+, wspierając wymianę międzykulturową i wzmacniając globalne perspektywy.

Tamari twierdzi, że na razie:

Wszystko idzie idealnie, podobają mi się wszystkie zajęcia i nie mogę ci wystarczająco podziękować, że pozwoliliście mi tu być. Bardzo lubię uczelnię, w końcu mam swoje plany, jestem podekscytowana rozpoczęciem kursu języka polskiego i oczywiście miasto jest jak zawsze nieskazitelne.

Życzymy jej wszystkiego najlepszego w nadchodzącym semestrze i ekscytującej podróży edukacyjnej, która ją czeka.

Galeria

Doktor Krzysztof Beck stoi na mównicy i prezentuje swoje zagadnienia przed zainteresowanymi słuchaczami. Za Doktorem Beckiem ustawione są trzy flagi. Flaga National University of Georgia, flaga Gruzji i Flaga Unii Europejskiej. Mównica udekorowana jest flagami krajów biorących udział w konferencji.
Dr Krzysztof Beck
Mgr Katarzyna Marton-Gadoś
Mgr Zbysław Ziemacki
Dr Karol Strzała
Dr hab. Krzysztof Łazarski
Dr Martin Dahl
Karolina Parjaszewska
Obrady konferencyjne
Obrady konferencyjne
Mgr Karol Jene w SEU
Plakat reklamujący Dzień Kultury Gruzińskiej
Dzień Kultury Gruzińskiej - Plakat
Grupa uśmiechniętych nauczycieli stoi przed budynkiem Uczelni Łazarskiego i pozuje do zdjęcia przy pomniku założyciela Instytucji, Ryszarda Łazarskiego.
Staff Week dla Nauczycieli Języków Obcych